Vzdělávací videa a další studijní materiály pro tlumočníky a překladatele

Vzhledem k současné epidemiologické situaci Ministerstvo spravedlnosti nemůže pořádat prezenční hromadná školení věnovaná nové právní úpravě tlumočnické a překladatelské činnosti zavedené zákonem č. 354/2019 Sb. Jelikož si však uvědomuje potřebu vzdělávání tlumočnické a překladatelské veřejnosti a přípravy na nově zavedené povinnosti, Ministerstvo spravedlnosti připravuje pro soudní tlumočníky a překladatele vzdělávací videa, která budou zveřejněna na těchto webových stránkách.

Vzdělávací videa budou věnována zejména vstupní zkoušce tlumočníka a jejímu obsahu, a dále povinnostem tlumočníků a překladatelů a způsobu provedení a náležitostem tlumočnického a překladatelského úkonu. V současné době pracujeme na přípravě prvého vzdělávacího videa, které bude zveřejněno nejpozději začátkem roku 2021.

Kromě vzdělávacích videí Ministerstvo spravedlnosti rovněž připravuje oficiální studijní materiály (skripta) pro přípravu na vstupní zkoušku tlumočníka. Tyto materiály budou k dispozici na tomto portálu a budou zveřejněny s dostatečným časovým předstihem před prvním termínem vstupní zkoušky.

Pomohla vám tato stránka?

Ano
Ne
Děkujeme vám za zpětnou vazbu.